Išorės teisinių paslaugų pirkimų valdymas pagrįstumo ir adekvatumo užtikrinimui, pelno padidinimui bei įmonės vertės auginimui

Seminarą veda:
lector img
Dr. Laimonas Marcinkevičius yra advokatų kontoros Marcinkevičius ir partneriai JURIDICON advokatas, praktikuojantis nuo 2003 metų, nuo 1996 metų specializuojasi tarpvalstybinio verslo, įmonių, sutarčių, mokesčių teisės bei informacijos saugos srityse. Sertifikuotas projektų vadovas (PMP), turintis daugiau kaip 18 metų teisinio darbo ir vadovavimo projektų teisinėms darbo grupėms patirties, sertifikuotas rizikų valdymo vadovas, Teisinerizika.lt įkūrėjas (iniciatyvios specializuotos teisinės paslaugos verslui). VšĮ „Versli Lietuva“ verslo konsultantų tinklo dalyvis (sritys: Dokumentų rengimas ir valdymas; Personalo valdymas, darbo teisė ir sauga; Sutarčių sudarymas ir valdymas; Verslo planavimas; Įmonės veiklos procesai ir veiklos efektyvumas; Pardavimas ir derybos; Teisiniai aspektai). Skaito pranešimus ir veda vidaus mokymus organizacijoms atitikties teisės aktams užtikrinimo ir teisinių rizikų valdymo temomis.
Programa:

Išorės teisinių paslaugų pirkimų valdymas aktualus tiek institucijoms, tiek privačiam verslui. Institucijos, turinčios savo teisininkus, privalo pagrįsti, kad teisinės paslaugos perkamos tikrai sudėtingai, didelės vertės bylai arba tarptautiniam projektui, kuriam nepakanka žmogiškųjų išteklių, būtinas tam tikros teisės srities geresnis išmanymas, specializacija ir pan. Tai atsispindi iš STT pranešimo, kurį ši tarnyba paskelbė praėjusių metų pradžioje atlikusi tyrimą ir nustačiusi kad privačiomis teisininkų paslaugomis naudojasi keturios iš penkių institucijų. Taip pat pakvietė institucijas naudotis savo teisininkais, o ne rinktis išorės teisines paslaugas. Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymas (VPĮ) reguliuoja viešųjų pirkimų valdymo ir atlikimo tvarką, įskaitant viešojo pirkimo–pardavimo sutarčių vykdymą ir ginčų sprendimo tvarką, nustato viešųjų pirkimų subjektų teises, pareigas ir atsakomybę. Teisines paslaugas perkančiosios organizacijos privalo vykdyti viešąjį pirkimą (išskyrus atvejus, numatytus Viešųjų pirkimų įstatymo 6 straipsnyje, kuomet VPĮ netaikomas šių teisinių paslaugų pirkimams). Tačiau viešojo pirkimo vykdymas nepagrindžia teisinių paslaugų pirkimo būtinybės, ypač, jei įstaiga turi savo teisininkus. Taip pat svarbi ir teisinių paslaugų kaina bei jos įforminimas. Privatus verslas, siekdamas daryti teigiamą įtaką įmonės pelno rezultatams, šiandien renkasi pirkimų valdymą. Išorės teisinių paslaugų pirkimų valdymas ypač aktualus verslo ir organizacijų pokyčių, teisinės atitikties, infrastruktūros bei kituose projektuose. Stambios tarptautinės kompanijos naudoja nemažai strateginių teisinių paslaugų išlaidų valdymo iniciatyvų, kurios dar tik atrandamos Lietuvos verslo. Kyla klausimai, kurias jų ir kada verta pasirinkti, kokias teisinių paslaugų pirkimo priemones bei taktikas geriausia naudoti, kad būtų ne tik suvaldytos teisinės rizikos, bet ir padidintas įmonės pelnas, auginama įmonės vertė?

Seminare nagrinėjami klausimai:

1. Išorinių teisinių paslaugų pirkimo būtinybės pagrindimas ir įforminimas. Tvarkingos projekto dokumentacijos svarba teisinių paslaugų pirkimo būtinybei pagrįsti. Paslaugų viešojo pirkimo-pardavimo sutartys ir techninės specifikacijos, jų trūkumai. Praktinių pavyzdžių analizė.
2. Teisinių paslaugų pirkimų planavimas verslo ir organizacijų pokyčių, teisinės atitikties, infrastruktūros ir kituose projektuose. Projekto dokumentacija, būtina išorinių teisinių paslaugų pirkimui suplanuoti. „Gaminti ar pirkti“ sprendimo priėmimo analizė.
3. Strateginės teisinių paslaugų išlaidų valdymo iniciatyvos, jų privalumai ir trūkumai.
4. Teisinių paslaugų pirkimų tikslai ir prioritetai. Kada verta pirkti pagal mažiausios kainos pasiūlymų vertinimo kriterijų, o kada geriau nustatyti ir taikyti ekonomiškai naudingiausio pasiūlymo vertinimo kriterijus.
5. Įvairios teisinių paslaugų kainodaros taisyklės (kaina), jų privalumai ir trūkumai. Kainodaros taisyklių parinkimo kriterijai.
6. Populiariausios ir efektyviausios teisinių paslaugų pirkimų priemonės bei taktikos. Skirtumai užsienyje ir Lietuvoje: lektoriaus atlikto tyrimo rezultatų aptarimas.
7. Teisinių paslaugų teikėjų paieška ir atranka. Rizikos, susijusios su paslaugų pirkimu iš alternatyvių teisinių paslaugų teikėjų. Kvietimo pateikti pasiūlymą teisinių paslaugų teikėjams parengimas. Skaidrumo užtikrinimas perkant išorines teisines paslaugas. Teisinių paslaugų sąrašas kaip metodinė priemonė įstaigoms prieš perkant teisines paslaugas, kad procedūros institucijose vyktų skaidriai ir nekiltų abejonių dėl galimybių piktnaudžiauti.

Seminaro dienotvarkė:

9:30 Dalyvių registracija
10:00 Seminaro pradžia
11:30 - 11:45 Kavos ir arbatos pertraukėlė
13:15 Seminaro pabaiga

Papildoma informacija:

Į kainą įskaičiuota: mokymosi medžiaga, kava ir arbata, el. dalyvio pažymėjimas.

MB „KATSU“ yra įrašyta į Valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimo įstaigų sąrašą Valstybės tarnybos departamento direktoriaus 2014 m. rugsėjo 2 d. įsakymu Nr. 27V-157 „Dėl Valstybės tarnybos departamento direktoriaus 2013 m. sausio 2 d. įsakymo Nr. 27V-2 „Dėl Valstybės tarnautojų kvalifikacijos tobulinimo įstaigų sąrašo tvirtinimo“ pakeitimo“.

Seminaro trukmė:

4 akad. val.

Seminaro kaina:

90 Eur

Eur + PVM (su pietumis)

Seminaras vyks:
  • 2019-10-24 Čiop Čiop Konferencijų centras, Vilnius (Rodyti žemėlapyje) (Į kalendorių 2019-10-24 10:002019-10-24 13:15Europe/VilniusKatsu seminaras: Išorės teisinių paslaugų pirkimų valdymas pagrįstumo ir adekvatumo užtikrinimui, pelno padidinimui bei įmonės vertės auginimuiMB „Katsu“ laukia Jūsų seminare: Išorės teisinių paslaugų pirkimų valdymas pagrįstumo ir adekvatumo užtikrinimui, pelno padidinimui bei įmonės vertės auginimui Seminaro data: 2019-10-24 Seminaro vieta: Čiop Čiop Konferencijų centras, Vilnius 9:30 Dalyvių registracija 10:00 Seminaro pradžia 11:30 - 11:45 Kavos ir arbatos pertraukėlė 13:15 Seminaro pabaiga Iki susitikimo! MB „Katsu“ Tel. +370 672 34901 info@katsu.ltČiop Čiop Konferencijų centras, VilniusMB „Katsu“info@katsu.lt)

Registracija

* Privalomi laukai
Taip (kaina su pietumis EUR) Ne (kaina be pietų 90 EUR)
Jeigu esate fizinis asmuo, įveskite savo asmens kodą arba gimimo datą.
Kitų dalyvių vardai, pavardės ir el. pašto adresai (jei dalyvauja daugiau negu vienas dalyvis)
Sutinku gauti informaciją apie MB „Katsu“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones elektroniniu paštu.
Sutinku gauti informaciją apie MB „Katsu“ organizuojamus renginius ir darbo palengvinimo priemones SMS žinute.