Mobilumo paketo taikymas ir reguliavimo naujovės

Seminarą veda:
lector img
Ingrida Steponavičienė, LL.M. – advokatų profesinės bendrijos „iLAW“ asocijuota partnerė, įmonių ir mokesčių teisės ekspertė, mokesčių grupės vadovė, teisine praktika užsiima nuo 2001, nuo 2008 yra praktikuojanti advokatė. Beveik 16 metų teisinės ir bendravimo su klientais praktikos advokatei leidžia ne tik išspręsti konkrečią teisinę problemą, bet ir pažvelgti į ją plačiau, užbėgti už akių galimoms teisinėms ir mokesčių rizikoms, pasiūlyti ir įgyvendinti alternatyvias problemų sprendimo priemones, teisinėmis priemonėmis padėti klientui suvaldyti verslo procesus. Advokatė konsultuoja viešuosius ir privačiuosius juridinius asmenis, vietos ir tarptautines įmonių grupes, taip pat ir fizinius asmenis, paprastai vykdančius veiklą keliose valstybėse, dažniausiai veikiančius paslaugų, IT, nekilnojamojo turto, tarptautinės prekybos, farmacijos sektoriuose.
lector img
Liudas Smolskas 2012–2016 m. dirbo Užsienio reikalų ministerijos Europos reikalų ir Europos Sąjungos departamentuose – buvo Europos Sąjungos transporto tarybos koordinatorius, taip pat atsakingas už kitus institucinius klausimus. 2016 m. prisijungė prie Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos LINAVA, kurioje specializavosi derybų dėl Mobilumo paketo klausimais. Nuo 2019 m. pradėjo dirbti Tarptautiniame transporto ir logistikos aljanse – toliau koordinavo Mobilumo paketo ir kitus transporto politikos klausimus.
lector img
Teisininkė Rūta Globytė baigė studijas Mykolo Romerio universitete ir įgijo civilinės teisės magistro kvalifikacinį laipsnį, bei Europos Sąjungos ir tarptautinės verslo teisės magistro laipsnį jungtinėje Mykolo Romerio universiteto ir Savojos Monblano universiteto (Šamberi, Prancūzija) programoje. 2013 m. vasario mėn. Rūta atliko praktiką Lietuvos antstolių rūmuose, tų pačių metų spalio – lapkričio mėn atliko praktiką advokato Kazio Pėdnyčios ir partnerių advokatų kontoroje. Nuo 2014 m. rugsėjo mėn. Iki 2015 m. kovo mėn. dirbo teisininke advokato Giedriaus Baziulio advokatų kontoroje, o 2015 m. gruodžio mėn. prisijungė prie iLAW teisininkų komandos.
lector img
Doc. dr. Tomas Bagdanskis – advokatų profesinės bendrijos „iLAW“ vadovaujantis partneris, darbo teisės ekspertas, praktikuojantis advokatas nuo 2002 metų, specializuojasi darbo teisės, įmonių teisės, sutarčių teisės ir atstovavimo teismuose srityse, taip pat naujojo Darbo kodekso projekto rengimo grupės narys, Darbo kodekso komentaro bendraautoris. Advokatas Tomas Bagdanskis konsultuoja daugelį gerai žinomų Lietuvos įmonių įvairiais darbo teisės klausimais, įskaitant klausimus dėl darbo organizavimo, įmonių reorganizavimo, darbuotojų perkėlimo, sutarčių sudarymo bei dėl ginčų, kylančių iš darbo teisinių santykių. Advokato Tomo Bagdanskio praktikos sritys taip pat apima klientų atstovavimą įvykus nelaimingiems atsitikimams darbe, jų priežasčių nustatyme bei tyrime, bylose dėl žalos atlyginimo. Advokatas taip pat turi sukaupęs didelę patirtį atstovaujant įmonių bei padalinių vadovus ir kitus už saugą darbe atsakingus asmenis ikiteisminiame tyrime bei baudžiamosiose bylose.
Programa:

Europos Parlamentas savo paaiškinimuose nurodo, kad Mobilumo paketu siekiama pagerinti tolimųjų reisų vairuotojų padėtį. Tačiau kai kurios šalys, įskaitant ir Lietuvą, siekia, kad šis priimtas teisės aktų paketas apskritai neįsigaliotų. Yra keletas reikalavimų, kurie kelia daugybę klausimų dėl jų taikymo. Todėl seminare lektoriai aptars visus Mobilumo direktyvos reikalavimus ir kaip jiems tinkamai pasiruošti:

- Kada įsigalios skirtingi Mobilumo paketo pakeitimai ir teisės aktai?
- Kokias naujas vairuotojų darbo sąlygas įveda Mobilumo paketas?
- Ką reiškia reikalavimas grąžinti krovininę transporto priemonę į registracijos valstybę?
- Kaip keisis vairuotojų darbo laiko apskaita ir apmokėjimas už darbą?
- Kokių niuansų atsiras sudarant vairuotojų darbo grafikus?

Seminaro programa:

Tarptautinio transporto ir logistikos aljanso Generalinio Sekretoriaus patarėjas Liudas Smolskas (10.00–10.30 val.):

• Mobilumo paketas: planuojami sprendimai ir jų poveikis Lietuvai.

ILAW vadovaujantis partneris, advokatas dr. Tomas Bagdanskis ir ILAW teisininkė Rūta Globytė (10.30–13.00 val.):

• Mobilumo paketo teisės aktai: kada įsigalios ir kokios naujos taisyklės įvedamos?
• Naujos vairuotojų darbo sąlygos priėmus Mobilumo paketą;
• Vairuotojų komandiravimo tvarkos naujovės;
• Minimalaus vairuotojų atlyginimo reikalavimas;
• Krovininės transporto priemonės grąžinimas į registracijos valstybę. Vairuotojo vietos nustatymas tachografais;
• Pertraukos tarp kabotažo operacijų įvedimas;
• Vairuotojų poilsio laiko pakeitimai: reikalavimai ir apskaita;
• Vairuotojų darbo užmokesčio skaičiavimo pakeitimai ir kitų išmokų pertvarkymas priėmus Mobilumo paketą;
• Darbo grafikų sudarymas, suteikiant vairuotojams galimybę kas mėnesį grįžti namo.

ILAW asocijuota partnerė, advokatė Ingrida Steponavičienė (13.00–13.45 val.):

• Ar mobilumo paketo reikalavimai ir vairuotojų komandiravimo naujovės turės mokestinių pasekmių? (GPM, PM, „Sodra“, nuolatinės buveinės, galimai verslo ir / ar turto perkėlimas ES; planuojamas turto perkėlimo ES (nesikeičiant nuosavybei) apmokestinimas nuo 2020 m.);
• Ar mobilumo paketo apsunkinimai DT ir komercine prasme gali tapti privalumu ir apsauga nuo rizikų mokestine prasme?