Darbo teisė 2018 m.: naujausi išaiškinimai, praktika ir dažniausi DK ginčai

Seminarą veda:
lector img
Liudmila Mironovienė - VDI Vilniaus teritorinio skyriaus Darbo ginčų komisijos pirmininkė.
lector img
Mantas Mikalopas yra advokatų profesinės bendrijos „iLAW“ advokatas. Pagrindinės advokato praktikos sritys: darbo, įmonių, sutarčių bei reklamos teisė, civilinės atsakomybės taikymas ir atstovavimas teisminiuose ginčuose. Mantas Mikalopas taip pat teikia teisines konsultacijas įvairiose visuomenės informavimo priemonėse, veda įmonių vidinius ir atviruosius mokymus. 2013-2015 m. dėstė darbo teisės paskaitas ir vedė seminarus Kazimiero Simonavičiaus universitete, nuo 2017 m. rugsėjo dėsto verslo teisę ISM vadybos ir ekonomikos universitete.Tarptautinio teisės žinyno „Chambers Europe“ paskelbtame 2016 m. geriausių advokatų kontorų ir teisininkų reitinge advokatų kontora „iLAW“ buvo įvertinta kaip viena iš lyderiaujančių teisės firmų darbo teisės srityje, o advokatas Mantas Mikalopas išskirtas kaip darbo teisės ekspertas. Šis advokatas žinyne „Chambers Europe“ įvardijamas kaip kylanti žvaigždė Lietuvos darbo teisės rinkoje, jis yra pelnęs klientų pripažinimą dėl to, kad „ieško sprendimų, o ne tik išvardija galimybes“.
Programa:

Seminaro metu pranešimą skaitys VDI atstovė, Darbo ginčų komisijos pirmininkė. Ji aptars atvejus, dėl kurių kyla daugiausiai darbo ginčų ir pristatys naujausią Darbo ginčų komisijos praktiką.

Advokatas Mantas Mikalopas pristatys Darbo kodekso taikymo praktikoje patarimus, dažniausiai daromas klaidas taikant Darbo kodeksą:

1. Advokatas pristatys darbo laiko reglamentavimo niuansus. Išsamiai aptars naujus darbo laiko režimus ir kaip juos nustatyti (suskaidytos darbo dienos, lankstus darbo laikas, individualus darbo laikas). Advokatas pateiks įžvalgas, kada kokį darbo laiko režimą pasirinkti, kaip jį aprašyti darbo sutartyje ir vidiniuose teisės aktuose, bei atsakys į dalyviams kylančius klausimus.

2. Praktikoje taip pat kyla nemažai klausimų dėl darbo užmokesčio ir jo sudedamųjų dalių. Kokie mokėjimai darbuotojui yra laikomi darbo užmokesčių, o kurie ne, kuriuos mokėjimus reikia įtraukti skaičiuojant vidutinį DU, o kurie nėra įtraukiami.

3. Lektorius taip pat aptars darbo sutarties nutraukimo pagrindus, pateiks įžvalgas, kada kurį nutraukimo pagrindą geriau pasirinkti, kad būtų minimaliai sumažinta ginčo rizika.

Seminaro programa:

1 dalis. Darbo ginčų komisijos pirmininkė Liudmila Mironovienė. 10.00–10.45 val.

• Dažniausiai kylantys ginčai dėl Darbo kodekso taikymo. Ginčų praktinė analizė nuo naujojo DK įsigaliojimo datos.

2 dalis. Advokatas Mantas Mikalopas. 10.45–14.00 val.

• Pagrindiniai DK taikymo principai;
• Darbo sutarties sudarymo metu kylantys klausimai;
• Darbo santykių metu sudaromi papildomi susitarimai;
• Darbo laiko reglamentavimo specifika naujajame DK;
• Darbo užmokestis ir jo specifika;
• Darbo sutarties nutraukimo pagrindų aptarimas;
• Darbuotojų turtinė atsakomybė ir darbo tvarkos užtikrinimas.